6 חלקי חילוף לתנור אפייה שכדאי שתכירו

כמו כל מכשיר חשמלי, גם תנור האפייה סובל לפעמים מתקלות. כאשר יש תקלה בתנור אפייה, כדאי להכיר מספר חלקי חילוף שבעזרתם תוכלו לתקן אותו בעצמכם במקרים מסוימים, או במקרים אחרים לתקן בעזרת טכנאי. כדאי לבצע השוואת מחירים לחלקי החילוף ולבחור את התיקון המתאים ביותר לתנור שלכם.

 

1 – גוף החימום

לתנור יש 2-3 גופי חימום, ותקלה באחד מהם תפגע בעוצמת החום שמייצר התנור. תקלות אלו עשויות להיגרם מהפסקות חשמל, קצר, הצטברות לחות פנימית או בלאי טבעי. כדי לזהות איזה גוף חימום תקול, טכנאי התנורים ישתמש במד התנגדות. את גוף החימום אפשר להחליף עם גוף חימום חדש. כדי לבחור גוף חימום, תצטרכו להתאים אותו לתנור שלכם, לבחור מקורי או לא מקורי ולהשוות מחירים. את כל הפעולות האלה תוכלו לעשות באתר כמו https://rizitec.co.il/ . במקרה שכל גופי החימום תקולים, ייתכן שלא יהיה משתלם להחליפם, וכדאי לשקול רכישת תנור חדש.

גוף החימום

 

2 – תרמוסטט

התרמוסטט הוא המכשיר שמודד את הטמפרטורה בתנור ונותן הוראה עד מתי צריך לחמם ומתי להפסיק. אם התרמוסטט מתקלקל, התנור לא יגיע לטמפרטורה הנכונה, היא תהיה גבוהה מדי או נמוכה מדי. במקרים כאלה צריך לבצע החלפה של התרמוסטט. ההחלפה נעשית על ידי טכנאי. ישנם תרמוסטטים רבים ויש לבחור את המתאים לתנור שלכם.

 

3 – נורה

זאת אחת התקלות הנפוצות ביותר בתנורים – התנור עצמו מתפקד מצוין אבל אין אור בפנים וזה מקשה לראות את מצב האפייה כאשר הדלת סגורה וגם כאשר היא פתוחה. יש נורות רבות שאפשר להתקין מחדש וזהו תיקון פשוט שתוכלו לבצע בעצמכם.

 

4 – תבניות ורשתות

תנורים מגיעים עם תבניות ורשתות ייעודיות, שעם השנים יכולות להיהרס או לצבור לכלוך שקשה להסירו. במקרים כאלה אפשר בקלות להזמין תבניות ורשתות מותאמות לתנור שלכם. אפייה בתבניות שכבר אינן תקינות, תמיד תהיה פחות איכותית.

תקלות נפוצות בתנורים

 

5 – גומיית אטם לדלת

סביב דלת התנור ישנה גומיית אטם שתפקידה הוא לשמור על החום של התנור בפנים. כאשר הגומייה רופפת, החום בורח החוצה ויעילות התנור יורדת באופן משמעותי. את הגומייה ניתן להחליף בקלות. תצטרכו למדוד את קוטר הדלת ובהתאם למותג שלכם להזמין גומייה חדשה. שימו לב כאשר אתם מחליפים את הגומייה, שהיא אוטמת את התנור באופן הרמטי.

 

6 – כרטיס פיקוד

כרטיס פיקוד הוא המוח של התנור. מדובר על מחשב קטן שבוחר את התוכניות השונות של התנור. זהו החלק היקר ביותר בתנור. כרטיס הפיקוד צריך להיות כרטיס פיקוד מקורי ולרוב תצטרכו להזמין אותו דרך הטכנאי.

 

סיכום

הצגנו בפניכם שישה חלקי חילוף לתנור. במקרה של תקלה, תוכלו בעזרת חלקם לבצע את התיקון בעצמכם. אם מדובר בתקלה מורכבת יותר, תוכלו בעזרת ההיכרות הזאת לבצע השוואת מחירים ולבקש באופן מדויק מהטכנאי את מה שאתם צריכים.

אֲפִיָה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מטבח חיצוני
5 טיפים לעיצוב מטבח החוץ

כיום מטבחי חוץ הם לא עמדת מנגל בסיסית וסט פלסטיק פשוט. אנשים רבים בוחרים לפנות לחברה מומחית של מטבחי חוץ, ולבחור באיכותי והיוקרתי ביותר עבור

קרא עוד »