תיווך דירות

בעלי נכסים רבים מוכרים את הדירות שלהם באמצעות מתווכים, תיווך דירות הוא אומנות של ממש ובעוד שיש מתווכים מעולים שמצליחים להעיף כל נכס שמגיע אליהם לידיים יש מתווכים שעושים עבודה פחות טובה ולא מצליחים לעמוד ברצונות של בעל הנכס.

בית למכירה

על מה לחשוב לפני ששוכרים מתווך?

לפני שאתם שוכרים את שירותיו של מתווך דירות יש מספר נושאים שחשוב לשים אליהם לב לפני שבוחרים בשירותיו של מתווך כזה או אחר.

סקר שוק – כמו בכל תחופ, גם בתחום תיווך הדירות יש מתווכים מקצועיים יותר ומתווכים מקצועיים פחות, יש הבדלי מחירים ויש תחומי התמחות שונים. לכן אל תשכרו את שירותיו של המתווך הראשון שתפנו אליו ותבדקו לפחות שלושה או ארבעה מתווכים לפני שתקבלו את ההחלטה עם מי לעבוד.

אישורים ורשיונות – תחום תיווך הדירות הוא תחום ממוסד לכן מי שעוסק בו צריך להיות בעל רשיון לעיסוק בתיווך וכדי לקבלו הוא צריך לעבור מספר הכשרות. אדם שיציע לכם את שירותיו מבלי להחזיק באישור לעסוק בתחום לא רשאי לבצע עבודות תיווך ולכן כדאי להימנע מעבודה איתו. (לעבוד כמתווך נדל"ן: לא לכל אחד כתבה ווינט).

בררו מה שיטת העבודה של המתווך – לכל מתווך שיטת עבודה אחרת, חלק מהמתווכים תקועים בזמנים הפרה היסטוריים ועושים את כל פרסום הדירות שלהם באמצעות מדורי הנדל"ן בעיתונים. וודאו כי המתווך שאיתו אתם עובדים מתעסק גם בפלטפורמות מודרניות יותר כמו פייסבוק ולוחות מודעות אינטרנטיים.

כריזמה של המתווך – שימו לב לכריזמה של המתווך שלכם, אם הוא לא מצליח לשכנע אתכם כנראה שהוא לא יצליח לשכנע אף קונה פוטנציאלי.

שכר – המתווכים גובים עמלה בעבור כל עסקה שהם סוגרים, על פי החוק המתווך גובה על כל עסקת מכירה שני אחוז מערך הנכס מכל צד כשעל סכום זה הוא מוסיף מע"מ, בתחום השכירות השוק פרוץ יותר, העמלה הנפוצה ביותר היא גביית דמי שכירות של חודש מכל צד. אם תתמקחו עם המתווך שפניתם אליו תוכלו לשכנע אותו להוריד באחוז שהוא ייקח כעמלה. (מכרתם דירה באמצעות מתווך: האם מגיע לו תשלום?).

עבודה עם מספר מתווכים לעומת עבודה עם מתווך יחיד

מתווכים אוהבים לקבל נכסים בבלעדיות, העניין הזה יכול לפגוע בלקוח מצד אחד שכן רק מתווך אחד ינסה למכור את הנכס שלכם, אם הוא עסוק או אדם פחות יעיל באופן כללי מכירת הנכס שלכם עלולה לקחת זמן ארוך משחשבתם.

לעומת זאת, לעבודה עם מתווך יחיד בבלעדיות גם יכולות להיות יתרונות, מכיוון שהוא היחיד שיעבוד על הנכס הוא יידע שבסבירות גבוהה יותר הוא זה שיסגור את העסקה עליו ולכן יזכה בעמלה שמנה, המוטיבציה שלו למכור את הנכס תגדל ולכן הנכס יימכר במהירות גבוהה יותר.

אם אתם בוחרים לתת הנכס שלכם בבלעדיות חשוב לוודא כי מדובר במתווך טוב בעל קבלות, כמו כן חשוב לקבוע תקופה מוקצבת לבלעדיות הנכס שנעה בין שלושה חודשים לחצי שנה.https://brunolaw.co.il.

מעוניינים להמשיך לקרוא מאמר נוסף בנושא – כך תוכל לחסוך מאות שקלים בשנה בלי להתאמץ כנסו כבר עכשיו.

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא