מה תפקידו של עורך דין לתאונות דרכים?

תאונת דרכים היא אירוע דרמטי ומורכב עבור כל הצדדים. ההפתעה הרבה הכרוכה בהתרחשות התאונה, יחד עם העובדה כי חלק מהתאונות גם מסתיימות בפציעה ואף במוות, הופכות את תאונות הדרכים לאירוע קשה.

תוצאה נוספת הנלווית לתאונה היא התמודדות עם השלכות נפשיות וכלכליות. 

 

נקלעתם לתאונת דרכים – מה עושים עכשיו

נפגע בתאונה יהיה בדרך כלל טרוד בהתמודדות עם השלכותיה ובדאגה למצבו הרפואי והכלכלי. יהיה לו קשה לגייס לבדו את הידע הדרוש להתמודדות עם הגורמים הבירוקרטיים השונים, שאינם ממהרים להקל עליו בקבלת פיצויים.

לפיכך רצוי להסתייע כמה שיותר מהר בעורך דין תאונות דרכים, הבקיא בתחום לצורך קבלת הפיצויים, שיאפשרו לנפגע לנוח ולהתאושש מהתאונה, כך שיוכל בבוא העת להשתקם ולחזור במהירות לשגרת חייו השוטפת.

 

סיוע משפטי של עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים בתל אביב הוא עורך דין בעל ניסיון מוכח וותק בתחום, שניהל תחתיו תיקים שנוהלו והסתיימו בהצלחה. עורך דין שכזה הוא בעל היכרות ענפה עם מומחים רפואיים הנדרשים לקביעת גובה הפיצוי.

עורך דין העוסק בתחום תאונות הדרכים מוכרח להבין כי מולו לא עומד רק לקוח. מבחינתו כל אדם העומד בשערי המשרד הוא אדם שעבר חוויה טראומטית וקשה, ותפקידו כעורך דין הוא לסייע לו לחזור אל מסלול חייו הנורמטיבי במהירות האפשרית.

 

תאונת דרכים על פי חוק

החוק בישראל מגדיר תאונת דרכים בתור "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה". לשונו הכללית של החוק בעייתית, ומציאה מהכלל מקרים העשויים להיחשב כתאונות דרכים, אך מצד שני עלולה להחשיב מקרים שאינם מוגדרים על פניו כתאונות דרכים.

בית המשפט מוצא עצמו לא פעם מרחיב הגדרה זו על מנת להחילה על מקרים נוספים, אך מצד שני מוציא מן הכלל מקרים רבים העשויים ליפול להגדרה זו על פי לשון החוק.

 

הצעדים הראשונים לנפגע בתאונת דרכים

אם נקלעת לתאונת דרכים, הדבר הראשון שצריך לעשות (אם אפשר) הוא לתעד את אזור התאונה, הרכבים, ואת מיצובם על הכביש. כמו כן, יש לרשום את פרטי בעל הרכב, פרטי הרכב, ופוליסת הביטוח.

הדבר השני שצריך לעשות הוא לגשת בהקדם לבית החולים לבדיקה ולקבלת טיפול רפואי, גם אם על פניו נראה שהכול בסדר. תיעוד מלא של פרטי התאונה מהווה מסמך רשמי וחשוב לדייק בו. כמו כן, זכרו להביא אישורי היעדרות מהעבודה עקב מחלה.

תעדו את כל ההוצאות הנלוות ושמרו את אישורי האשפוז ואישורי המחלה הקשורים לתאונה שעברתם. בנוסף, הוציאו מסמך אישור מהמשטרה על התאונה, ופנו בהקדם לעורך דין תאונות דרכים לצורך קבלת ליווי וסיוע מקצועי.

 

לסיכום

עברתם אירוע טראומטי – אין סיבה שתישארו עם ההתמודדות הבירוקרטית המייגעת בדרך לקבלת הפיצויים לבד.

פנו לקבלת סיוע משפטי מעורך דין מומחה. בהצלחה!

עורך דין

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא