מה הן אמפולות לכלבים?

כל בעל כלב צריך להכיר את הדרך הטובה ביותר לשמור על הכלב שלו מפני פשפשים ומזיקים אחרים. שכן, קולרים ופתרונות נוספים שמוצעים כיום בשוק נחשבים ללא יעילים לעומת האמפולות לכלבים שנמכרות מידי יום בחנויות חיות שונות ובמרפאות ווטרינריות. אם זו הפעם הראשונה שאתם שומעים על האמפולה או ששמעתם עליה אבל לא הבנתם על מה מדובר, כדאי שתקראו את השורות הבאות ותגלו מקרוב מהי ולמה אתם חייבים שתהיה לכם אחת כזו בבית.

 

תכירו קודם כל את הרקע שהביא אותנו לכתוב את המדריך

המדריך הנוכחי, בניגוד למדריכים אחרים שלנו, נכתב באופן ספונטני. שכן, מצאנו את עצמנו לא מזמן יוצאים לקמפינג בצפון עם עוד זוג חברים שיש להם כלב שאומץ על ידם ממש לאחרונה. במהלך השהייה בטבע שוחחנו על החיים ועל היופי שבגידול כלבים. אחד הנושאים שעלה לא פעם היה טיפול מניעה כנגד קרציות.

התברר לנו באופן מפתיע שהחברים שלנו לא ידעו בכלל על קיומן של אמפולות והדבר גרם להם להעביר את 2 ימי הקמפינג בחשש מאוד גדול. אנחנו כמובן יצאנו לקנות להם אמפולה במרפאה קרובה ברגע שהתאפשר ולאחר שיחה עם הווטרינר במקום, התברר לנו שיש חוסר מודעות בקרב בעלי כלבים חדשים לנושא. לכן, החלטנו לשלוף את המחשב אל מול הנחל ולכתוב את המדריך הנוכחי בשטח.

 

מהן אמפולות לכלבים?

אמפולות לכלבים נקראות לא פעם גם כאמפולות נגד פרעושים. שכן, זה השימוש שלהם. הן מגיעות בכדורים לבליעה או כמשחה שאפשר למרוח על הפרווה של הכלב. כידוע, ניתן להשיג את האמפולות הללו אצל הווטרינר שלכם או באמצעות רכישה מקוונת באתר של חנות חיות אונליין. יש הנחיות מאוד ברורות בכל הנוגע לנטילה של אמפולות לכלבים שיש להכיר בהן וליישם אותן.

 

ההנחיות לנטילת או מריחת אמפולות

אם רכשתם אמפולות, כדאי שתדעו כי עליכם להשתמש בהן לפחות 48 שעות לאחר שהכלב שלכם עבר מקלחת. שימו לב – יש עוד עניין שחשוב שתדעו. לאחר שמסרתם לכלב את האמפולה, עליכם להימנע מרחיצה של הפרווה שלו. שכן, מצב שכזה עשוי להוביל לפגיעה משמעותית ביעילותה.

 

איך יודעים אם האמפולה עובדת?

ההשפעה של האמפולה צפויה להתחיל לאחר כמה שעות מנטילתה או מריחתה. אין צליל התראה שמראה לכם שהאמפולה עובדת, אבל אם לכלב שלכם יש הרבה פרעושים וקרציות, סביר להניח שאתם תוכלו לראות שההשפעה החלה. שכן, לאחר שהיא מתחילה להשפיע, כל המזיקים נושרים מהפרווה של הכלב הישר על הרצפה. לכן, יש המלצה לתת את האמפולה ולאפשר לכלב להיות בחצר או בכל מקום שאינו בתוך הבית כדי להימנע מגופות של פשפשים ועוד.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את האמפולות מקרוב. כעת, כשאתם יודעים מהן ומה השימוש בהן, נותר לכם רק לרכוש אותן ולדאוג לבריאות של הכלב שלכם וגם לבריאותכם.

ראש של כלב

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
להאכיל, כלבים
כיצד בוחרים אוכל לכלבים?

בדומה אלינו, בני האדם, לתזונה הנכונה אצל הכלב יש משקל משמעותי ומקום חשוב בכל הנוגע להתפתחותו התקינה ולבריאותו. התאמת מזון לכלב, בהתאם למצבו הבריאותי ולגילו

קרא עוד »