עד כמה זה חשוב להשתמש בכלים הנכונים בזמן שיפוץ?

בין אם אתם משפצים את הבית לבד ובין אם אתם שוכרים קבלן שיפוצים – חשוב מאוד להשתמש בכלים ובחומרים הנכונים הנושאים תו תקן. המאמר יפרט על חשיבות זו בהרחבה.

 

חומרים נושאי תו תקן

כל חומר בו תשמשו לשיפוץ כגון: מלט, צנרת, בלוקים, קרמיקה, שיש, שקעים ועוד חייב לשאת תו תקן. זאת אומרת, שאם אתם סוגרים עם קבלן שיפוצים שיקנה את כל החומרים תהיו חייבים לוודא שאכן הם בעלי תו תקן. נושא זה חשוב בשל תופעת החאפרים. הכוונה היא למשפצים הקונים חומרים פשוטים וזולים ללא תו תקן כדי לצאת מורווחים. כיוון שהלקוחות אינם מודעים לטיב החומרים קל מאוד לרמות אותם. לפיכך, בקשו לראות את החומרים ובדקו שיש עליהם חותמת של מכון התקנים.

 

בחירת אביזרים איכותיים

כאשר מדובר על אסלות, כיורים, מקלחונים, ריצוף ואביזרים אחרים שיש צורך להחליף בזמן השיפוץ, לא רק שצריכים לבדוק את תו התקן, אלא אף לבדוק את האיכות שלהם. כיור סוג ב' לא יהיה כמו כיור סוג א', במיוחד אם שילמתם על כיור סוג א'. ההמלצה היא לרכוש באופן עצמאי את הכלים הסניטריים, הריצוף ואביזרים נוספים, לדעת ממי קונים והאם הם חדשים ואיכותיים.

 

כלי עבודה ושינוע

בעת שיפוץ לעיתים מחליפים חלונות, מבצעים איטום, צובעים קירות חיצוניים ומבצעים עבודות אלומיניום בגובה. על מנת לשמור על בטיחותו של המשפץ ולעבוד באופן יסודי ומהיר מומלץ לשכור מתקני הרמה. מדובר על במות הרמה הנישאות על זרועות או מנופים כשמדובר על בנייני קומות. על הבמות ניתן להעמיס ציוד כבד, פועלים ולשנע אותן לגובה הרצוי כדי לעבוד בצורה מאובטחת ויסודית. בתוך המבנה חשוב להשתמש בסולם יציב ובכלי עבודה אחרים בעלי תו תקן כמו: מסור חשמלי, מברגה, מקדחה ועוד. שימו לב שהמשפץ משתמש במברשות איכותיות לצביעה ובכלי עבודה שאינם חלודים או שבורים.

 

כיצד לקנות את הכלים הנכונים?

אם אתם משפצים באופן עצמאי תזדקקו לכלי עבודה שאומנם לא תשתמשו בהם שוב, אך זה לא אומר שהם לא צריכים להיות בעלי תו תקן ואיכותיים. אחת האפשרויות היא להשכיר כלי עבודה איכותיים וכך לחסוך כסף. בעת רכישת הציוד מומלץ לפנות לחנות לבניין בה קונים הקבלנים. זהו סימן לכך שהחנות זולה. ישנן גם חנויות אינטרנטיות במחירים אטרקטיביים במידה ואתם קצרים בזמן. באמצעות האינטרנט תוכלו גם להשוות מחירים בין החנויות השונות. על מנת לרכוש רק את הציוד הדרוש הכינו מראש רשימה בסדר כרונולוגי על פי השיפוץ. למשל, תצטרכו לרכוש פלטות גבס רק לאחר שבירת הקירות על מנת לקחת מידות מדויקות. לסיכום, עשו את הקניות שלכם בשעות הבוקר כמו הקבלנים ובדקו שהחנות תזכה אתכם על כלים או חומרים בהם לא עשיתם שימוש. שיפוץ נעים!

בחירת אביזרים איכותיים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא